Card list

World Championship 2012 Finals

Champion, Brandon Smith - Gold Paladin
EB03/002EN Spectral Duke Dragon x4
EB03/013EN Gigantech Destroyer x3
BT06/S05EN Player of the Holy Bow, Viviane x3
BT06/032EN Knight of Superior Skills, Beaumains x4
EB03/014EN Black Dragon Knight, Vortimer x4
TD05/008EN Knight of Elegant Skills, Gareth x4
BT06/016EN Sleygal Dagger x2
BT06/017EN Halo Shield, Mark x4
BT06/085EN Little Battler, Tron x1
EB03/033EN Scout of Darkness, Vortimer x4
TD05/015EN Silent Punisher x4
TD05/016EN Weapons Dealer, Gwydion x4
TD05/018EN Elixir Sommelier x4
BT06/088EN Flame of Victory x4
EB03/015EN Black Dragon Whelp, Vortimer x1
1st Runner Up, Henry - Wolves Bunny
TD05/001EN Great Silver Wolf, Garmore x4
BT07/007EN White Hare in the Moon's Shadow, Pellinore x3
TD05/006EN Sacred Guardian Beast, Nemean Lion x2
BT06/S05EN Player of the Holy Bow, Viviane x4
BT06/032EN Knight of Superior Skills, Beaumains x3
BT07/041EN Lop Ear Shooter x3
TD05/008EN Knight of Elegant Skills, Gareth x4
TD05/013EN Silver Fang Witch x1
BT06/017EN Halo Shield, Mark x4
BT06/034EN Player of the Holy Axe, Nimue x2
BT07/020EN Listener of Truth, Dindrane x2
TD05/015EN Silent Punisher x3
TD05/016EN Weapons Dealer, Gwydion x1
TD05/018EN Elixir Sommelier x4
BT06/088EN Flame of Victory x4
BT07/042EN Spring Breeze Messenger x2
BT07/099EN Speeder Hound x4
2nd Runner Up, Christopher Fernau - Celestial Storm
TD05/001EN Great Silver Wolf, Garmore x4
BT06/S04EN Incandescent Lion, Blond Ezel x1
EB03/013EN Gigantech Destroyer x3
TD05/006EN Sacred Guardian Beast, Nemean Lion x3
BT06/032EN Knight of Superior Skills, Beaumains x4
BT06/033EN Mage of Calamity, Tripp x4
TD05/011EN Charjgal x1
TD05/013EN Silver Fang Witch x1
BT06/016EN Sleygal Dagger x3
BT06/017EN Halo Shield, Mark x4
BT06/083EN Knight of Elegant Skills, Gareth x4
BT07/020EN Listener of Truth, Dindrane x1
TD05/015EN Silent Punisher x2
TD05/016EN Weapons Dealer, Gwydion x2
TD05/018EN Elixir Sommelier x4
BT06/035EN Crimson Lion Cub, Kyrph x1
BT06/088EN Flame of Victory x4
BT07/099EN Speeder Hound x4
3rd Runner Up, Christopher Sok - Shark
TD06/001EN Thunder Break Dragon x2
BT06/006EN Dragonic Kaiser Vermillion x4
BT06/019EN Dragonic Deathscythe x4
BT06/037EN Thunderstorm Dragoon x4
BT06/093EN Hex Cannon Wyvern x4
TD06/008EN Red River Dragoon x4
BT06/020EN Wyvern Guard, Guld x4
BT06/040EN Photon Bomber Wyvern x4
BT06/103EN Rising Phoenix x3
TD06/015EN Yellow Gem Carbuncle x4
TD06/016EN Old Dragon Mage x4
TD06/018EN Demonic Dragon Nymph, Seiobo x4
BT06/098EN Spark Kid Dragoon x1
BT06/100EN Malevolent Djinn x4

▲back to deckrecipe top